Sirona skaner

skaner sirona stomatolog bydgoszcz

Sirona skaner

Skaner Sirona to jedno z najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych stosowanych w stomatologii. Jest to urządzenie umożliwiające precyzyjne i szybkie skanowanie jamy ustnej pacjenta, które pozwala na stworzenie precyzyjnego obrazu i trójwymiarowej rekonstrukcji uzębienia oraz tkanek miękkich.

Jak działa Skaner Sirona?

Skaner Sirona to innowacyjne narzędzie, które działa na zasadzie technologii CAD/CAM (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing). Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię optoelektroniczną, która umożliwia odczytanie kształtu, rozmiaru i struktury zębów oraz tkanek miękkich jamy ustnej pacjenta.

Tradycyjne metody diagnostyczne a skaner Sirona

W porównaniu do tradycyjnych metod diagnostycznych, takich jak wyciski i modele gipsowe, skaner Sirona oferuje wiele zalet. Przede wszystkim jest to urządzenie bezinwazyjne, które nie wymaga stosowania żadnych substancji chemicznych ani dodatkowego sprzętu diagnostycznego. Skanowanie jest całkowicie bezbolesne i trwa tylko kilka minut.

Wynik skanowania jest trójwymiarowy model jamy ustnej pacjenta, który umożliwia precyzyjne zaplanowanie leczenia oraz wykonanie protetyki na najwyższym poziomie. Dzięki skanerowi Sirona możliwe jest m.in. projektowanie i wytwarzanie koron, mostów, licówek czy protez zębowych. Co więcej, skaner umożliwia również precyzyjne dobieranie koloru zębów, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu końcowego.

Skaner Sirona – korzyści dla pacjentów

Skaner Sirona oferuje również wiele korzyści dla pacjentów. Dzięki szybkiemu i precyzyjnemu skanowaniu możliwe jest skrócenie czasu trwania wizyty u stomatologa oraz eliminacja potrzeby powtarzania zabiegów diagnostycznych. Ponadto, skaner pozwala na minimalizację błędów wynikających z ludzkiego czynnika oraz eliminację ryzyka błędów wynikających z wadliwych wycisków.

Biorąc pod uwagę zarówno korzyści, jakie oferuje skaner Sirona w porównaniu z tradycyjnymi metodami diagnostycznymi, jak i korzyści z punktu widzenia naszych pacjentów, w gabinecie stomatologicznym Dental Garden w Bydgoszczy nie mogło zabraknąć tego nowoczesnego urządzenia. Dzięki niemu zarówno nasza praca, jak i komfort Państwa wizyty w naszym gabinecie są na możliwie najwyższym poziomie.