Stomatologia zachowawcza i leczenie kanałowe

stomatologia zachowawcza leczenie kanałowe Bydgoszcz

Stomatologia zachowawcza i leczenie kanałowe

Jak ustrzec się przed próchnicą? Jak często nasze zęby powinny zostać poddane kontroli stomatologicznej? Jak przebiega i ile trwa leczenie kanałowe? Na te i inne pytania odpowiada stomatologia zachowawcza. Do jej głównych zabiegów w DentalGarden Bydgoszcz zaliczamy leczenie próchnicy zębów, wypełnianie ubytków zębowych (potocznie zwane plombowaniem), leczenie kanałowe, odbudowę korony zęba, a także szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, jak np. wybielanie zębów.

Zdrowe zęby, a tym samym i przepiękny uśmiech to marzenie wielu Polaków. Choć stomatolog pomaga w jego spełnieniu, to kluczową rolę odgrywa tu pacjent i jego świadomość w zakresie regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym. Tylko w ten sposób dentysta jest w stanie ocenić aktualny stan uzębienia pacjenta, poinformować o ewentualnych ubytkach, czy zmianach w jamie ustnej i zaproponować właściwą metodę leczenia.

Regularna kontrola stomatologiczna to także doskonała okazja do rozmowy i zadania pytań lekarzowi. Nasz dentysta z przyjemnością wyjaśni wszelkie stomatologiczne niejasności, opowie o właściwej profilaktyce, a w przypadku konieczności przeprowadzenia zabiegu, przedstawi szczegółowo metodę leczenia i jej kolejne etapy.

Pamiętaj! Próchnica jest następstwem obecności bakterii w Twojej jamie ustnej. Te same bakterie mogą powodować także schorzenia dziąseł, czy też być przyczyną nieprzyjemnego zapachu z Twoich ust. W szczególnych przypadkach, przy braku leczenia stomatologicznego, rozwój próchnicy może doprowadzić do poważnych chorób nerek, czy np. serca. Przeciwdziałaj, regularnie kontroluj, a w przypadku pojawienia się pierwszych, niewielkich ubytków zębowych, udaj się natychmiast do stomatologa.

Nasz gabinet jest miejscem przyjaznym zarówno dorosłym, jak i tym najmłodszym pacjentom. Współpracująca z nami higienistka służy pomocą w zakresie profilaktyki jamy ustnej i wprowadza dzieci w świat zdrowych ząbków i właściwej ich higieny.

W Dental Garden Bydgoszcz do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Nasi pacjenci są dla nas wartością najwyższą stąd też w trosce o ich doskonałe samopoczucie podczas każdej z wizyt, leczymy zęby bezbólowo i bezstresowo z wykorzystaniem wszelkich dostępnych metod eliminujących strach przed zabiegiem.

Cennik usług w zakresie stomatologii zachowawczej i leczenia kanałowego

 • Badanie stomatologiczne - przegląd150 zł
 • Konsultacja specjalistyczna200 zł
 • Pomoc doraźna / opatrunek250 zł
 • Wypełnienie kompozytowe300 zł - 450 zł
 • Leczenie w abrazji powietrznejod 400 zł
 • Infiltracja zębiny - ICON DMG (1 ząb)300 zł
 • Leczenie kanałowe (1 kanał)od 400 zł
 • Leczenie kanałowe powtórne zęba (1 kanał)od 500 zł
 • Usunięcie zęba (ekstrakcja)od 400 zł
 • Znieczulenie50 zł
 • RTG pojedynczego zęba50 zł