0%
fb

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu to bezpieczna, sprawdzona i powszechnie stosowana na całym świecie, metoda uspokajania, stosowana podczas leczenia stomatologicznego. Zabieg stanie się wręcz przyjemnością, bez bólu, bez strachu i bez złych wspomnień.

sedacja wziewna stomatolog dentysta miedzyń bydgoszcz

Po co jest sedacja?

Uczucie strachu powoduje, ę leczenie u stomatologa staje się często przykrym obowiązkiem. Złe wspomnienia i doświadczenia sprawiają, że w konsekwencji unikamy wizyt lub odkładamy je w czasie. Podtlenek azotu pomaga przezwyciężyć strach i niepokój pozostawiając przyjemne uczucie relaksu. Ta metoda jest skuteczna nawet przy bardzo trudnych przypadkach dentofobii. Pacjenci opisują sedację jak „spokojne pływanie w przyjemnym stanie snu”.

Czy podtlenek azotu jest bezpieczny?

Oczywiście, stosowanie podtlenku azotu jest bezpieczne. Gaz może być stosowany zarówno u dzieci jak i dorosłych. Nie uczula, nie podrażnia śluzówek i nie działa na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne pacjent znajdując się pod wpływem działania gazu zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

Zabieg

Mieszanina tlenu oraz podtlenku azotu zwana potocznie gazem rozweselającym podawana jest za pomocą maski nosowej. Podczas zabiegu pacjenci odczuwają mrowienie w dłoniach i stopach, uczucie ciepła, dzwonienie w uszach, stan euforii, jak również lekkość lub ciężkość. Już po około 3 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu całkowicie ustaje. Niemal od razu można pójść do domu.

Przeciwskazania

Sedację wyklucza: katar, powiększenie migdałków gardłowych (niedrożność dróg oddechowych), ciężkie choroby płuc – rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc, choroby psychiczne, stwardnienie rozsiane, porfiria, myasthenia gravis, I trymestr ciąży, hipertermia złośliwa, alkoholizm.